Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski – piknik rodzinny w Jadownikach.

Dnia 7 września br. w sobotę całe rodziny, dzieci, młodzież oraz dorośli licznie przybyli na stadion „Jadowniczanki”, gdzie odbył się piknik rodzinny w ramach Wielkiego Finału 3 sezonu Akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, ze wsparciem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i Klubu LKS (JKS) Jadowniczanka (któremu dziękujemy za udostępnienie obiektu) oraz wielu innym instytucjom. W przedsięwzięciu wziął udział aktor Wojciech Sukiennik oraz Sławomir Rawiński – strongmen i zawodnik MMA. Ponieważ impreza przypadła na 100-lecie Policji licznie przybyłych w sobotę uczestników pikniku przywitał wraz ze Starostą Brzeskim Andrzejem Potępą Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz.

Najaktywniejszym uczestnikom sportowej rywalizacji w ramach inicjatywy „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” solidnie wykonane, pamiątkowe statuetki oraz pakiet Aktywnego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wicestarosta Maciej Podobiński. Do uczestnictwa we wręczeniu nagród została również zaproszona Pani Podsekretarz Stanu – Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

W tym roku do aktywnej formy zabawy i rywalizacji przystąpiło ponad 489 osób. Na najwyższe wyróżnienie zasługują ci najbardziej wytrwali. W sobotę podczas pikniku w Jadownikach stanęli na podium.

W rywalizacji CHODZIARZE:

Kategoria: Kobiety Zwyciężyła: Maria Wiśniewska-Płachta – 2600 km
Drugie miejsce zajęła: Magdalena Kraczkiewicz- 1552,37 km
Trzecią lokatę zdobyła: Małgorzata Barwiołek-Wójcik – 1302,40 km

Kategoria: Mężczyźni
Zwyciężył: Wojciech Marecik – 2444,04 km
Drugie miejsce zajął: Jarosław Wiewióra – 1157,50 km
Trzecią lokatę zdobył: Damian Polek – 1008,01 km

W rywalizacji BIEGACZE:

Kategoria: Kobiety
Zwyciężyła: Elżbieta Opoka – 1300 km
Drugie miejsce zajęła: Joanna Fidelus – 1071,50 km
Trzecią lokatę zdobyła: Barbara Fielek – 1042,64 km

Kategoria: Mężczyźni
Zwyciężył: Mirosław Basta – 1359,13 km
Drugie miejsce zajął: Tadeusz Płachta – 1356,17 km
Trzecią lokatę zdobył: Sławomir Olchawski – 1217,18 km

W rywalizacji ROWERZYŚCI:

Kategoria: Kobiety
Zwyciężyła: Beata Komorowicz – 8635,10 km
Drugie miejsce zajęła: Ewa Majewska – 8366,15 km
Trzecią lokatę zdobyła: Aneta Kądziołka – 5023,40 km

Kategoria: Mężczyźni
Zwyciężył: Paweł Laska – 12008,89 km
Drugie miejsce zajął: Tomasz Biel – 11038, 64 km
Trzecią lokatę zdobył: Michał Kądziołka – 6052,28 km

GRATULUJEMY!

Warto zaznaczyć, że imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji w tym m.in. zawody w wyciskaniu ciężarów, pokazy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Krakowie, pokaz pirotechników, policyjnego robota pirotechnicznego, pokazy strażaków, zabawy i konkursy dla młodzieży, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego – przygotowane
z myślą o mieszkańcach naszego powiatu.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Swoją niespożytą energię mogli wykazać uczestnicząc w konkurach i zabawach lekkoatletycznych prowadzonych pod przewodnictwem Ryszarda Jasicza, zasłużonego tarnowskiego szkoleniowca. Spośród uczestników pikniku, którzy wzięli udział w biegu została wylosowana nagroda główna – rower. Trochę starsi mogli się zmierzyć w zawodach w wyciskaniu ciężarów. Na stadionie nie zabrakło także miłośników zabytkowych samochodów z automobilklubów (Klassikauto), którzy chętnie prezentowali swoje unikatowe pojazdy. Publiczność mogła sama wybrać najpiękniejszy pojazd zabytkowy a Komendant i Starosta Brzeski jego właścicielowi wręczyli pamiątkowy puchar. Uhonorowani zostali także właściciele dwóch innych pojazdów – najstarszego wśród zabytków i tego, który przybył do nas długą drogę. Kolekcję prawdziwych karabinów, sprzętu uzbrojenia oraz akcesoriów przygotowała grupa kolekcjonerów „061”.

Dodatkową, niezwykle obleganą przez najmłodszych atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka kucem, oraz stoisko z malowaniem twarzy. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie i symulator dachowania. Miłym akcentem kończącym piknik był mecz piłki nożnej rozegrany przez policjantów i strażaków kontra pracownicy służby zdrowia.

Wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie pojawili się na stadionie serdecznie dziękujemy. Takie duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli i innych służb, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu pikniku. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom.