3…2…1… Start! Sezon 3 uważamy za otwarty!

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! rozpoczął się wraz z pierwszymi godzinami kalendarzowej wiosny. Od trzech lat 21 marca nie kojarzy się już z Dniem Wagarowicza. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego postawili na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji.

Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się ponad 320 osób. Choć pogoda wciąż nie rozpieszcza, to jednak Zawodnicy akcji, nie szczędząc czasu, aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse, aby wraz z nadejściem września stanąć na podium.

W dniu inauguracji wiele się działo. Do promowania aktywnego wypoczynku zaangażowało się aż 27 szkół z terenu powiatu brzeskiego. Tegoroczną edycję Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski oficjalnie rozpoczął Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Na głośny sygnał pistoletu startowego uczniowie wraz z nauczycielami ZSP 2 ruszyli w trasę zdobywać pierwsze kilometry. Wydarzenie urozmaiciły prelekcje przedstawicieli służb mundurowych i ratownictwa medycznego. W ramach inauguracji Zielonka zorganizowała także kampanię dotyczącą nietrzeźwych kierowców oraz coroczny Konkurs Pierwszej Pomocy. Konkurencje były nie lada zadaniem dla rywalizujących drużyn – wymagały nie tylko skupienia, ale i precyzji oraz doskonałej znajomości zasad udzielania pomocy w sytuacjach krytycznych i nagłych.

Południe Powiatu również aktywnie przywitało wiosnę. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SOSW w Złotej wyruszyli w trasę w kolorowym marszu, promując akcję oraz świętując „Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – dzień kolorowej skarpetki”. Towarzyszyli im wiceburmistrz Czchowa Tadeusz Płachta, Powiatowy Komendant OSP Piotr Musiał oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzesku Janusz Potera. O nasze bezpieczeństwo dbali Strażacy OSP z Jurkowa i Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku. Uczestnicy rozdawali róże i ulotki zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego z „Aktywnym Powiatem Brzeskim”.

W sąsiednim Czchowie na podwórku szkolnym ustawiono symulator zderzenia czołowego, na hali sportowej zorganizowano szereg ćwiczeń związanych z bezpieczeństwem, uczniowie chętnie brali udział w prelekcjach przygotowanych przez funkcjonariuszy Policji. Teoria przełożyła się na praktykę. W drugiej połowie spotkania odbyły się symulacje wpływu alkoholu na organizm człowieka przy pomocy alkogogli (test równowagi i koordynacji), symulacje zderzenia czołowego oraz ćwiczenia pierwszej pomocy i reanimacji. Wspaniałym podsumowaniem tego aktywnego i bezpiecznego dnia był bieg pod hasłem „100 km na 100-lecie PCK”.

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3 dotarł również na północ Powiatu. W Szkole Podstawowej w Szczurowej zorganizowano strefę aktywności, a w ramach inauguracji odbył się turniej sportowy angażujący drużyny gospodarzy i gości z sąsiednich szkół. Każdej ekipie towarzyszyli kibice, którzy spróbowali swoich sił podczas konkursów przeprowadzonych w ramach drugiej odsłony akcji Kibice i Doping – TAK! Koordynator projektu asp. sztab. Mirosław Pysno wraz z sierż. Moniką Lis zaangażowali do zabawy całe trybuny.

Trzeci sezon Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski ruszył zaledwie 5 dni temu, a już wzbudził wiele pozytywnych emocji i prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. Meta naszej akcji to 31 sierpnia 2019 r. Wraz z zakończeniem wakacji wyłonimy zwycięzców, a najlepszy otrzyma Tytuł Najaktywniejszego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego.

Chcesz dołączyć do naszej akcji? Wystarczy, że bezpłatnie zarejestrujesz się w aplikacji Endomondo i dołączysz do rywalizacji Aktywny Mieszkaniec Powiatu Brzeskiego. Widzimy się na trasie!

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI!

Inauguracja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! vol. 1

Inauguracja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! vol. 2

Inauguracja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! vol. 3

Inauguracja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! vol. 4